Informacje o pobieraniu i drukowaniu serii „Pisz po śladzie”

JAK POBRAĆ E-BOOKI?

  • Po zakupie, na koncie w sklepie Nobiru otrzymasz po dwa linki do każdego e-booka, które należy od razu zapisać na swoim dysku. Linki pozwolą na 5 pobrań plików maksymalnie przez 7 dni od zakupu, w tym czasie pobierz je i zapisz u siebie na dysku.
  • Nabycie produktów nie oznacza przekazania kupującemu autorskich praw majątkowych i prawa do innego poza prywatnym korzystaniem z niego. Zabronione jest rozpowszechnienie plików, czyli między innymi wysyłanie kopii innym osobom, umieszczanie plików w serwisach do udostępniania plików itp.
  • Każdą stronę ćwiczeń możesz wydrukować w dowolnej ilości.

FORMAT

Zamawiając e-booki, kupujesz produkty cyfrowe.

Każdy plik jest gotowy do wydruku na domowej drukarce w formacie A4 (210×297 mm). W przypadku wybrania w opcjach drukarki ustawienia dwóch stron na jednej stronie A4, drukarka pomniejszy wielkość stron do formatu A5 ( 210×148 mm).

Ustawienia formatu wydruku na Twojej drukarce:

→ Jeśli zależy Ci na największych kratkach – ustaw drukarkę na wydruk pojedynczych stron. Wtedy każda strona pliku wydrukuje się w formacie A4, a kratki będą duże.

→  Jeśli wolisz ćwiczyć pisanie po japońsku w mniejszych kratkach – wybierz w ustawieniach drukarki wydruk 2 stron na tej samej stronie A4. Wtedy każda strona pliku automatycznie pomniejszy się do formatu A5 i kratki do zapisu znaków będą mniejsze.

Każdy plik jest oferowany w formie skończonej – jego wygląd, format, ani wielkość nie są modyfikowane na życzenie.

Każdy e-book zapisany jest w dwóch plikach PDF – takich samych pod względem treści. Różnią się one przeznaczeniem (do druku/do wyświetlania na ekranie).

KOLORY I DRUKOWANIE

Kolory

Karty z ćwiczeniami zostały przygotowane w odcieniach szarości, natomiast okładka, tabela z czytaniami znaków katakany i strony z informacjami na temat e-booka – są kolorowe. Uwaga: jeśli nie chcesz drukować w kolorze – wybierz w ustawieniach drukarki opcję „Wydrukuj w odcieniach szarości”.

E-book udostępniony jest w postaci dwóch plików – z dwoma profilami kolorów:
– Do wydruku użyj pliku z dopiskiem „Wydruk” – jest on zapisany w formacie CMYK, który najlepiej prezentuje się w druku. Plik ten jest przygotowany w wysokiej jakości do druku (rozdzielczość 300 dpi).

– plik z dopiskiem „Ekran”, zapisany jest w formacie RGB – najlepiej prezentującym się przy wyświetlaniu na ekranie.
(Pod względem treści są to dwa takie same pliki)

Rekomendowany papieru do wydruku
– niepowlekany lub offsetowy, dzięki czemu wygodniej Ci będzie pisać po nim długopisem lub ołówkiem.